OÜ Tapa Vesi

Tapa valla vee-ettevõte

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Avaleht
Uudised

Veemõõtjate vahetus Tapa Vesi OÜ piirkonnas

Saada link Prindi

OÜ Tapa Vesi annab teada, et  Tapa Vesi teeninduspiirkonnas toimub 2020-2021  kaugloetavate veearvestite vahetus.

Info tel. 3220048

 

Toetuse saajate ring ühisveevärgi ja –kanalisatsiooniga liitumiseks laieneb

Saada link Prindi

Alates 8. maist saavad hakata riigilt toetust taotlema ühisveevärgi ja –kanalisatsiooniga liitumiseks või elamule omapuhasti ja reoveemahuti paigaldamiseks ka need eraisikud, kes elavad alla 2000 tarbijaga reoveekogumisaladel. Keskkonnaminister Rene Kokk kinnitas toetuse taotlemise korra ja tingimused.
„Meie huvi on, et reovesi saaks kokku kogutud ja puhastatud nii nagu vaja ning keskkonda ega põhjavett ei reostataks. Seepärast soovime, et ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga liitujaid oleks võimalikult palju,“ selgitas keskkonnaminister Rene Kokk.
2018. aastal töötas Keskkonnaministeerium välja lahenduse, mis aitas eraisikutel liituda ühisveevärgi- ja kanalisatsiooniga üle 2000 tarbijaga reoveekogumisaladel. Nüüdsest laieneb toetus ka alla 2000 tarbijaga reoveekogumisalade elanikele, kes tollasest lahendusest välja jäid.

Taotlus tuleb esitada Keskkonnainvesteeringute Keskusele hiljemalt 2023. aasta jaanuaris või kuni taotlusvooru eelarve täitumiseni. Taotlemise tähtaeg pikeneb ka neile, kelle majapidamine asub üle 2000 tarbijaga reoveekogumisalal. Kuidas aga kindlaks teha, kellel on võimalik toetust taotleda? Seda saavad kõik huvilised kontrollida Keskkonnainvesteeringute Keskuse kodulehel olevast otsingumootorist https://kik.ee/et/toetatav-tegevus/eraisikute-vee-ja-kanalisatsioonitari...

Toetusest

• Toetust saab taotleda reoveekogumisaladel elamu ühendamiseks ühisveevärgi ja –kanalisatsiooniga või kogumismahuti rajamiseks ning alla 2000 tarbijaga reoveekogumisalal ka elamule omapuhasti rajamiseks või ümberehitamiseks. Seda juhul, kui piirkonnas puudub ühiskanalisatsioon ning on teada, et ühisveevärki ja -kanalisatsiooni lähima viie aasta jooksul ei rajata.

• Toetuse suurus lähtub sarnaste ehitustööde keskmisest maksumusest ning sõltub ehitustööde mahust ning rajatava torustiku pikkusest. Toetuse osakaal on 66% standardiseeritud ühikuhinnast. Toetuse summad on määrusega fikseeritud ning jäävad vahemikku 1132-3792 eurot.

• Toetust ei anta elamusiseste torustike ehitustööde, sh veemõõdusõlmede rajamiseks, varasemalt tehtud tööde rahastamiseks ning hoonestamata või pärast 21.05.2018 ehitatud elamutega kinnistule torustiku, omapuhasti või kogumismahuti rajamiseks.

• Ühisveevärgi ja –kanalisatsiooniga liitumiseks jagatakse toetust ühtekokku 17 miljonit eurot, millest tänaseks on rahastusotsusega kaetud ligikaudu 8 miljonit eurot. Rahastatud taotlusi on hetkeseisuga üle 2700.

• Toetust antakse Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi vahenditest ning struktuuritoetuste perioodi 2014-2020 meetmest „Veemajandustaristu arendamine”.

 

Allikas: Keskkonnaministeerium

 

 

 
Saada link Prindi

 

Seoses eriolukorraga Tapa Vesi kontoris klientide vastuvõttu ei toimu. Eriolukorra ajal sularaha makseid vastu ei võeta. 

Tapa Vesi OÜ lõpetab kuni eriolukorra lõppemiseni veemõõtjate vahetuse Tamsalu ja Tapa linnas.

Kiireloomulistes küsimustes pöörduda meie poole, kas telefoni või e-maili teel. 

 

Üldtelefon: 3220048

Tegevjuht: 55 537252

Lehtse ja Jäneda piirkond: 51 907810

Tamsalu piirkond: 3230333, 5054388      

E-post:  See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

 

Palume mõistvat suhtumist ja vabandame ebamugavuste pärast! 

 

Vee-ettevõtete ühinemine

Saada link Prindi

Kuni 01.01.2020 pakkusid Tapa vallas ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni teenust kaks vee ettevõtet – endise Tapa valla territooriumil Tapa Vesi OÜ ning endise Tamsalu valla territooriumil Tamsalu Vesi AS. 29.04.2019 võttis Tapa Vallavolikogu vastu otsuse, millega algatati kahe ettevõtte ühendamine. 08.10.2019 sõlmiti ühinemisleping, millega lepiti kokku, et alates 01.01.2020 ühineb Tamsalu Vesi AS Tapa Vesi OÜ-ga ning uueks ettevõtte ärinimeks jääb Tapa Vesi OÜ. Harukontor jääb ka Tamsalu linna Tehnika tn 2 ehk samasse kohta, kus enne oli Tamsalu Vesi AS kontor.

Tamsalu Vesi AS klientide teenuslepingud tulevad üle Tapa Vesi OÜ-le ning uut lepingut pole vaja seetõttu sõlmida. Kontaktandmete uuendamiseks ja kontrollimiseks palume võtta ühendust Tapa Vesi OÜ klienditeenindajaga telefonil 3220048 või e-mailil See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. .

Teenuste eest tasumine toimub edaspidi arvete alusel. Selleks tuleb klientidel teatada arvestusperioodi lõpus (kuu või kvartal) veearvesti näit Tapa Vesi OÜ kodulehel http://www.tapavesi.ee/et/veenait või e-mailile See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. või helistades 32 20048. Esitatud näidu alusel koostatakse arve, mis tuleb tasuda arvel näidatud pangakontole. Soovi korral on võimalik sõlmida e-arve püsimakse leping. Kliendid, kelle veesõlme on paigaldatud vee-ettevõtte poolt kaugloetav arvesti, näitu teatama ei pea. Parema ja mugavama teeninduse huvides, oleme võtnud eesmärgiks paigaldada kaugloetavad arvestid kõigile klientidele 2020 aasta jooksul.

Tapa Vesi OÜ klientidega arveldamisel muudatusi ei toimu. Samuti jäävad kehtima samad müügihinnad, mis olid enne ühinemist Tapa Vesi OÜ teeninduspiirkonnas ning Tamsalu Vesi AS teeninduspiirkonnas kuni uute hindade kooskõlastamiseni Konkurentsiameti poolt.

Kõikide ühisveevärki ja -kanalisatsiooni puudutavates küsimustes võib pöörduda Tapa kontorisse telefonil 3220048 või Tamsalu kontorisse telefonil 3230333.

 
 


Lehekülg 1 / 31